Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ronaldinjo, “pasaniku” me i madh!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Ronaldinjo, “pasaniku” me i madh!   Sat Apr 28, 2007 12:12 pm

Ronaldinjo, “pasaniku” me i madh!

18 Prill Per te nentin vit radhazi, prestigjiozja “France Football” publikoi ne numrin e saj te djeshem nje speciale qe lidhej me perfitimet e futbollisteve. Per te dytin vit radhazi, braziliani Ronaldinjo kryeson listen e futbollisteve me me shume perfitime brenda nje viti, portugezi Hoze Murinjo vazhdon te jete trajneri me i paguar ne bote, ndersa sulmuesi i Marsejes, Xhibril Sise vleresohet si futbollsti me i shtrenjte i kampionatit francez. Me 24 milion euro perfitime ne sezonin 2005?06, Ronaldinjo ruan vendin e pare te fituar vjet, perpara Devid Bekamit, i pari ne periudhen 2003?05. “Koka” mbetet e paprekur, por ne pjesen tjeter te listes se 20 futbollisteve me te paguar duken shume ndryshime. Tierri Henri, ndikuar nga permiresimi i pages se tij tek Arsenali dhe sponsorizimet e reja eshte ngjitur ne podium, me 15,7 milion euro, perpara Mikael Balakut, futbollistit me te paguar gjerman dhe “pasanikut” te ri te Celsit. Jane pese futbollistet e Celsit qe figurojne midis 20 me te paguarve, mes te cileve edhe Didier Drogba, afrikani i pare ne kete renditje. Ne edicionin e me te paguarve te 2007?s shfaqet edhe ngjitja e yjeve te rinj, me Kristiano Ronaldon, Kakane dhe Iker Kasijasin, midis 20 me te mireve. Dy Topa te Arte, Andrij Shevcenko (2004) dhe Fabio Kanavaro (2006) figurojne gjithashtu midis me te paguarve. Per t’u vecuar fakti qe Zinedin Zidan, i cili vazhdon te kete perfitime prej nente milion eurosh ne vit nga kontratat e tij publicitare, do te figuronte gjithashtu midis 20 futbollisteve me te paguar, ne qofte se “France Football” do te kishte vendosur te llogariste edhe futbollistet e terhequr.

Midis trajnereve, Hoze Murinjo i Celsit vazhdon te kryesoje bindshem, perpara Ser Aleks ferguson te Mancesterit dhe Fabio Kapelos, te Realit te Madridit. I dhene borxh tek Marseja nga Liverpuli, Xhibril Sise eshte futbollisti me me teper perfitime i kampionatit francez (4,8 milion euro ne vit), perpara Pauletes se Paris SG dhe Zhuninjos, i Lionit.

Futbollistet me te paguar te vitit

Emri Klubi Perfitimet

1. Ronaldinjo Barcelona 24 milion

2. David Bekam Real Madrid 17 milion

3. Tierri Henri Arsenal 15,7 milion

4. Mikael Balak Celsi 15,3 milion

5. Ronaldo Milan 15,2 milion

Trajneret me te paguar te vitit

Emri Klubi Perfitimet

1. Hoze Murinjo Celsi 10 milion

2. Aleks Ferguson Mancester J. 6,1 milion

3. Faio Kapello Real Madrid 5,8 milion

4. Goran Erikson Ish?Angli 5,2 milion

5. Gus Hidink Rusie 5 milion

Shenim: Shumat shprehen ne milion euro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
Ronaldinjo, “pasaniku” me i madh!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: