Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ronaldinhoo

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Ronaldinhoo   Sat Apr 28, 2007 12:28 pm

Barcelonė, 8 shkurt - Ylli i futbollit brazilian, Ronaldinjo dėshiron qė nė vendlindjen e tij nė Porto Alegro tė ndėrtojė stadiumin e tij dhe nė kėtė mėnyrė ta ndihmojė qytetin e vendlindjes.
Projekti i Ronaldinjos nuk ka tė bėjė me kandidaturėn e Brazilit pėr tė organizuar Kupėn e Botės-2014. "Porto Alegre e meriton edhe njė stadium tė vėrtetė. Kemi filluar realizimin e projektit dhe besoj se do tė kemi sukses", ka theksuar Ronaldinjo. Tėrė kėtė projekt do ta udhėheq menaxheri dhe njėherėsh vėllai i tij, Roberto de Asis Moreira. Ronaldinjo e filloi karrierėn nė Gremio, skuadėr e cila luan nė stadiumin "monumental", qė ka kapacitet prej 50.000 ulėsesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
Ronaldinhoo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: