Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Biografia Michael Shumacher Mbreti I Formula 1

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Biografia Michael Shumacher Mbreti I Formula 1   Sat Apr 28, 2007 12:50 pm

Biografia Machel Shumacher Mbreti I Formula 1

--------------------------------------------------------------------------------

M.Shumacher edhe pse tash shum vite garon ne formula 1 ende nuk eshte i etur per fitore te reja,aj qe nga moshen e re hyri ne formula1 bolidi i pare me te cilin garoj ne f1 ishte me marken e Benettonit the atje ariti te fitoj 2tituj botnor si pilot ma i mir i vitit por taleti i tij i vertet u shfaq kur hyre ne skuderin e Maranelos ne Ferari prej atyj nisi qe te tregoj vehten ne at kohe kur ishte ne ferari konkurent krysor kishe Filandezin Mika Hakinen i cili aritij ne garen e fundit tja fitoj kampionatin botror.Por gjermani nuk u zhgenjye the pas atyj nisi era e tij e madhe me ferarin i cili ariti te fitoj me ferarin gjithcka,the theu te gjitha rekordet e munshme.Gjermani ariti te fitoj 7 tituj btnor kshtu ci u be i vetmi pilot qe fitoj me shum se tituj se Fangio i cili kishte fitua 5 tituj botnore.Vitin e kalur nuk ariti te fitoj kampionatit per shka te problemeve te shumta me bolidin e ti nga se nuk ariti as te jete konkurenet dhe kshu ci fitoj Spanjolli Fernando Alonso dhe u be kampion me i ri qe ka fituna ne histori titullin botnor ne moshen 21vjecar.Sezoni i sivjetshem ferari u premirsua por ende 4 gara para mbylljet fernando kryson me 12 pike ndaj Gjermanit i cili per ni gabim te vogel qe beri ne garen e fundit hupi vendin e dyte prej Alosot i cilia ja mori edhe dy pik ma shum edhe tash eshte veshtirsuar shum gjendaja .POR ENDE SHPRESOJ SHUMACHER MBRET I F1 FORCA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
Biografia Michael Shumacher Mbreti I Formula 1
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njė orė mėsimi nė njė shkollė tė mesme amerikane, rreth krijimtarisė sė shkrimtares Kozeta Zylo

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Sport :: Formula 1-
Kėrce tek: