Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Basketboll: Majami i dobėt pa Uejdin dhe O’Nillin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Basketboll: Majami i dobėt pa Uejdin dhe O’Nillin   Sat Apr 28, 2007 12:55 pm

Skuadra kampione nė fuqi e NBA-sė, Majami Hit ka pėrjetuar humbjen e 17-tė nė kėtė edicion. Mbrėmė tė pėrzgjedhurit e Pit Rajlit kanė pėsuar humbje nga Orlando, me rezultat 97:68.
Orlando Mexhik e shfrytėzoi nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme mungesėn e Duejn Uejdit dhe Shakill O’Nillit nė radhėt e Majamit. Mė i spikaturi nė fitoren e Orlandos nė kėtė takim ishte Duajt Hauard, me 18 pikė e 10 kėrcime, derisa 16 pikė i realizoi Trevor Ariza. Ndėrkohė, nė mungesė tė dy yjeve kryesore tė Majamit, rolin e shėnuesit mė tė mirė tek kampionėt nė fuqi e mori Xhejson Kapono, me 16 pikė. Nju Xhersi Nets realizoi fitoren e dytė tė njėpasnjėshme, kėsaj radhe duke e mposhtur Minesotėn, me shifrat 100:92. Lojtari mė i dalluar nė kėtė takim ishte Riēard Xheferson, me 23 pikė tė shėnuara.

Rezultatet
Orlando - Majami 97:68
Nju Xhersi – Minesota 100:92
Sharlot - Indiana 113:102
Memfis - Toronto 110:104
Ēikago - Klivlend 103:96
Miluoki - Uashington 119:102
Dallas - Nju Orlins 94:80
Juta - Portland 96:86
Sakramento - Golden Stejt 119:96

beratsherifi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
Basketboll: Majami i dobėt pa Uejdin dhe O’Nillin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Edi, mos ik, bėj mė mirė grevė urie

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Sport :: Basketboll-
Kėrce tek: