Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 CSKA, galopim me 16 fitore rresht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: CSKA, galopim me 16 fitore rresht   Sat Apr 28, 2007 12:56 pm

CSKA, galopim me 16 fitore rresht

Sairud Spahia


CSKA Moskė Olimpiakos 83 79
DVK Juventut Partizan B. 80 89
Efes Pilsen Barcelona 82 78
Beneton Aris Selanik 83 72


CSKA Moskė, me fitoren kundėr Olimpiakosit, saldoi vendin e parė nė grupin E dhe tė drejtėn pėr tė luajtur ēerekfinalen nė shtėpi. Rusėt ishin nė disavantazh 20 14 pas periodės sė parė, por u kthyen duke marrė fitoren e 16 tė rresht. Skoni Pen dėshtoi nė disa gjuajtje tė lira pėr grekėt nė 6 sekondat e fundit tė ndeshjes. Nė kėto kushte, grekėt duhet tė mundin medoemos DKV Juventutin javės tjetėr, pėr t'u kualifikuar nė 1/4 at.
Partizani i Beogradit mbajti gjallė shpresat duke pėrmbysur disavantazhin prej 7 pikėsh, pėr tė mundur DKV Juventutin nė Badalonė. Uros Tripkoviē shėnoi 26 pikė dhe serbėt nga 50 43 nė disavantazh nė pjesėn e parė, fituan 89 80.
Barcelonės iu fikėn shpresat pėr tė luajtur nė shtėpi ēerekfinalen, me humbjen kundėr turqve Efes Istanbul. Pėr Efesin ishte fitorja e parė nė Top 16 dhe spikati Markus Haislip me 25 pikė pėr fituesit. Turqit janė tė eliminuar, pasi humbėn 4 ndeshjet e para. Kerem Gonlum i vendėsve shėnoi 10 pikė nė tabelė dhe Efesi e mbylli pjesėn e parė nė epėrsi 46 39. Gonlum e mbylli takimin me 18 pikė, ndėrsa Haislip shtoi nė repertorin personal edhe 11 topa nė tabelė. Huan Karlos Navarro me 16 pikė ishte mė i miri pėr katalanasit, tė cilėt e kishin siguruar vendin nė ēerekfinale.
Me fitoren kundėr Arisit tė Selanikut qė s'ka asnjė fitore, Trevizo u bė shkaktare qė grupi G tė vendoset nė javėn e fundit. Italianėt qė fituan 83 72, hapėn distancėn +11 pikė qė nė dhjetė minutat e para dhe pesė lojtarė shėnuan mbi 10 pikė, mė i miri Preston Shumpert me 17. Beneton, plus Unikaja dhe Dinamo e Moskės qė ndeshen tė enjten, luajnė pėr dy vende nė ēerekfinale dhe janė me pikė tė barabarta, nga 6
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
CSKA, galopim me 16 fitore rresht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Sport :: Basketboll-
Kėrce tek: