Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Majemi, e udhėhequr nga Shakil O'Nil, ka mundur Minesotėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Majemi, e udhėhequr nga Shakil O'Nil, ka mundur Minesotėn   Sat Apr 28, 2007 12:57 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Majemi, e udhėhequr nga Shakil O'Nil, ka mundur MinesotėnFiladelfia mund Los Anxhelesin, ndėrsa Detroit mund Denverin.

Filadelfia Los Anxheles 108 92
Filadelfia ka treuar kundėr Lo Anxhelesit se beson ende nė periudhės e fund sezonit. Ata kanė arritur tė prishin rikthimin e Kobi Brajant nė qytetin e tij dhe kanė arritur me shumė prestigj suksesin e gjahstė rradhazi.
Atlanta Memfis 106 105
Njė goditje ėpr tre pikė 11 sekonda nga pėrfundini i ndeshjes i ka dhuruar Atlantės suksesin ndaj Memfisit. "Shqiponjat: kanė luajtur njė takim tė mirė nė sulm duke lėnė mėnjanė edhe mungesėn e edy lojtarėve tepėr tė rėndėsishėm si Stivi Klekston dhe Xho Xhonson.
Boston Siatėll 118 103
Nė disavantazhin e 16-ė pikėve, Bostoni ka ndrryshuar rjedhėn e njė ndeshje qė dukej se e kishte vendosur se cili do tė ishte fituesi. Ata kanė arritur tė kthejnė rezultatin falė formės sė mrekullueshme tė Al Xheferson.
Majemi-Minesota 105 91
Ndeshja mė e mirė qė Shakil O'Nil ka luajtur kėtė sezon, duke e mbyllur ndeshjen me 32 pikė tė shėnuara pėr Majemin. Kampionėt nė fuqi kanė mundur Minesotėn duke shėnuar suksesin e pestė rradhazi.
Hjuston Nju Xhersi 112 91
Jao Ming vazhdon tė ecė pėrpara dhe Nju Xhersi qė ka rigjetur Riēard Xhefersonin, jashtė aktiviteti qė nga 22 janari, nuk arrijnė tė mbajnė hapin e Hjustonit. Trejsi Mekgrejdi nuk ka zhgėnjyer i herė tė tjera, ndėrkohė qė NJu Xhersi mund tė ngushėllohet me formėn e mirė tė Bostjan Nahbar.
Denver Detroit 82 95
Denveri prej fillimit tė sezonit nuk arrin tė kap dt kuotėn e 100 pikėve pėr njė ndeshje. Pėr ata nuk ndryshon asgjė sidomos kundėr mbrojtjes sė kujdeshsme tė Detroitit, tė cilėt mbrohen mirė dhe arrijnė tė rikthehen nė shtėpi me fitore.
Feniks Oklahoma 104 103
Edhe ndaj Oklahomės Feniks fiton duke mos treguar ndonjė gjė tė veēantė nga loja e tyre. Miqtė pėr pak sa nuk i kanė prishur mbrėmjen Feniksit, por Devid Uest nuk ka arritr tė shėnojė nė goditjen e fndit e cila mund ti dhuruar fitoren Oklahomės.
Golden Stejt Los Anxheles Klipėrs 99 89
Golden Stejt ka nė mundur Los Anxheles Klipers dhe i afrohen venit tė tetė nė Kobferencėn Perėndimore, vendi i fundit qė lejon pjesmarrjen nė "play-off". Diferencėn e ka bėrė i pėrhershmi Baron Dejvis
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
Majemi, e udhėhequr nga Shakil O'Nil, ka mundur Minesotėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Sport :: Basketboll-
Kėrce tek: