Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pyetje pergjigje humoristike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Pyetje pergjigje humoristike   Sat Apr 28, 2007 9:49 am

Pyetje: Sa periudha ka ne jeten e grave?
Pergjigje: 6 periudha. 1-Femijėri, 2-Vajze, 3-Grua e re, 4-Grua e re, 5-Grua e re, 6-Grua e re.

Pyetje: A mund ta beje nje grua burrin e saj milioner?
Pėrgjigje: Po, nėse burri eshte milardier.

Pyetje: Ēila eshte ngjashemeria ka ndėrmjet gruas dhe mikroskopit?
Pėrgjigje: Tė dy e bėjnė qimen tra.

Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis nje Ore muri dhe nje gruaje llafazane?
Pėrgjigje: Ora e murit edhe pushon ndonjėherė.

Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis 2 diskutuesve meshkuj e atyre femra?
Pėrgjigje: Dy burrat diskutojnė pėr njėri tjetrin, ndėrsa 2 gra pėr njė grua te tretė.

-Burrė i zoti ėshtė ai qe arrin tė fitoje aq sa harxhon gruaja,

ndėrsa gruaja e zonja, ajo qė arrin te gjejė nje burrė tė tillė.

-Pėr te qenė i lumtur me njė burrė duhet ta kuptosh shume dhe ta duash sadopak;

ndėrsa pėr te jetuar i lumtur me njė grua duhet ta duash shumė dhe tė mos lodhesh fare ta kuptosh .

- Njė burrė i martuar jeton mė shumė se njė burrė beqar... por e dėshiron vdekjen mė shumė se beqari.

- Njė grua kur martohet shpreson se njė ditė burri do tė ndryshojė, por ai po ai, ndėrsa nje burrė kur martohet shpreson qė gruaja te mos ndryshoje kurrė por gratė ndryshojnė.

- Nėse njė burrė i hap derėn e makinės gruas te jeni te sigurte qe :

Ose gruaja eshte e re ose makina.

- Ne vitin e parė te martesės flet burri dėgjon gruaja. Nė tė dytin gruaja flet, burri dėgjon.

Nė tė tretin flasin tė dy dėgjojne komshinjtė.

- Nėse nje burrė i sapomartuar eshte i lumtur arsyeja eshte e qartė.

Nese nje burre i martuar per 10 vjet eshte i lumtur cuditemi...

- Nje djalosh pyet te atin"Baba, sa kushton te martohesh?".

I jati "Se di bir, unė vazhdoj ta paguaj.."

- "Burri i pamartuar eshte nje gjysėm, kur martohet tretet fare..."

Te gjithe hidhen se do ndreqin boten, po asnje nukk ndreq vetveten.

Ne rini ditet jane te shkurtra vitet te gjate, ne pleqeri vitet te shkurter, ditet te gjata

Zoti e ndihmofte burrin deri sa te gjeje nje grua per se mbari e te martohet, pas merteses ... e ndihmofte edhe me shume.

Ndiz nje qiri ne vend qe te shash erresiren

Te falesh nje armik eshte shume me e lehte se te falesh nje mik.

Menyra me e shkurter per te realizuar endrrat eshte te zgjohesh.

Ata qe nuk marin pjese ne zgjidhje, jane nje pjese e problemit.

Ne bote nuk ka rruge me te gjate se ajo mes zemres e mendjes.

Ne lufte vriten me teper ata qe ia mbathin

Nese doni te arrini sa me lart filloni nga fundi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
Pyetje pergjigje humoristike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Argetohu Ne Forum :: Qeshuni!!-
Kėrce tek: