Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Zidane , fiton ''Topin e Arte'' te Boterorit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Zidane , fiton ''Topin e Arte'' te Boterorit   Sat Jun 09, 2007 12:20 pm

--------------------------------------------------------------------------------

FIFA ka vendosur qe ''Topin e Arte '' ta marre numri 10 i Frances Zinedine Zidane me 2012 pike . Pas tij Canavaro me 1977 pike . Ne vend te trete Pirlo i shkeputur me 715 pike .

Ne 2002 e fitoi KAHN . Ne 1998 RONALDO . Koecidince qe e kane fituar lojtare qe kane humbur finalen .
Nderkohe ne 1994 e fitoi ROMARIO , kampion Bote. Ne 1990 SCHILLACI .Ndersa ne 1986 i madhi Diego MARADONA .

Nje vendim pas kartonit te kuq te mbremshem ka ngjallur polemika .

Justifikimi eshte qe FIFA ka dashur ti jape kete titull duke patur parasysh mbylljen e nje karriere te shkelqyer .

Nderkohe qe gazeta angleze ''Guardian '' ka gjetur shkakun e reagimit te cmendur te Zidane kunder Materazzit . Sipas gazetes Materazzi e ka provokuar duke i thene ''terrorist'' lojtarit francez me origjine algjeriane .

Limiti i nje kampioni te padiskutushem si Zidane ka qene gjithmone gjaknxehtesia dhe veprimet e pakontrolluara ne raste provokimesh . Edhe me pare ka marre te kuqe nga veprime te pakontrolluara .Foto veprimi i Zidane ....


Sondazh :

''Topi i Arte '' per ZIDANE . E meritonte ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
Zidane , fiton ''Topin e Arte'' te Boterorit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: