Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar....

.........::::::Mire Se Vinii:::::::......
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si Te Shpejtojm Startimin E Widndows XP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triplex
Admin
avatar

Numri i postimeve : 240
Age : 24
Registration date : 27/04/2007

MesazhTitulli: Si Te Shpejtojm Startimin E Widndows XP   Sat Apr 28, 2007 11:17 am

Si Te Shpejtojm Startimin E Widndows XP

--------------------------------------------------------------------------------

Ju mundeni me shpejtu shpejtsin e startit te Windows Xp-s duke e dezaktivuar logon e boot-it. Per kete klikoni me butonin e djatht te mausit tuaj mbi ikonen My Computer tani zgjedhni komanden Properties.Pastaj shkoni tek Advanced dhe klikoni mbi Settings tek rubrika Starting and recovery. Pastaj klikoni te butoni Edit te rubrika Starting of the system. Tani ju hapet dosja boot.ini qe ju duhet ta editoni .
Shtoni /noguiboot djathtas menjeher mbas /fastdetect , me nje hapsir(Space) ne mes te /fastdetect dhe /noguiboot .
E regjistroni editimin e boot.ini ose kur ta mbyllni ju pyt apo direkt me CTRL+S.
Pastaj e konfirmoni me OK-ej . Ristaroni kompjuterin dhe logoja nuk shqafet me ...

Per me kthy logon e Windows Xp-s ju duhet te veproni si me lart dhe duke fshi /noguiboot prej boot.ini dhe e regjistroni (e beni Save)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tt-hack.tk
 
Si Te Shpejtojm Startimin E Widndows XP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mire Se Na Vini Ne Forumin Ton Shqiptar.... :: Downloads Software, Games, Templates.... :: Programe / Applications-
Kėrce tek: